2014 - Finał konkursu "Lubię fizykę"

Dnia 4 kwietnia 2014 w Audytorium nr 1 na wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, na ul. Wita Stwosza 57 odbył się

Finał Konkursu „LUBIĘ FIZYKĘ”.

Komisja składająca się z przedstawicieli Instytutu Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki oraz Instytutu Fizyki Doświadczalnej zdecydowała o przyznaniu miejsca I, II i III.

Miejsce I zajęła Agnieszka Domalewska (KLO Tczew) za prezentację:

Wyznaczenie odległości do obiektów z pasa asteroid metodą pomiaru paralaksy

Miejsce II zajęła Barbara Sawko (Gimnazjum nr 42 Warszawa) za prezentację:

W pogoni za kometą

Miejsce III przypadło Monice Zielińskiej (I LO Starogard Gdański) za prezentację:

Podstawy fizyczne wybranych metod obrazowania w medycynie

Pozostali finaliści w kolejności alfabetycznej:

• Aleksander Bielewicz, "Podstawowe parametry i wady układów optycznych na przykładzie samodzielnie wykonanego teleskopu soczewkowego" (V LO Gdańsk)
  • Łukasz Jobczyk, "Ewolucja gwiazd" (VIII LO Gdańsk)
  • Patrycja Peplińska, "Widma atomowe" (LO im. W. Pola w Czersku)
  • Tomasz Podjacki, "Przestrzenna orientacja księżyca" (II LO Tczew)
  • Michał Ratajczak, "Zjawisko elektroluminescencji" (II LO Słupsk)

Miejsca I – III zostały nagrodzone szczególnie w postaci wartościowych nagród, a wszyscy finaliści uhonorowani zostali poprzez wręczenie imiennych dyplomów, książek z okazjonalną dedykacją i drobnych upominków z logo UG.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Nauczycielom przygotowującym uczniów do wystąpień składamy wyrazy uznania.

Data publikacji: środa, 9. Kwiecień 2014 - 09:22; osoba wprowadzająca: Dawid Jankowski Ostatnia zmiana: środa, 2. Lipiec 2014 - 09:13; osoba wprowadzająca: Sebastian Zaborowski